BENGİ Projesi kapsamında15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından, Gençliğimiz Ortak Geleceğimiz Projesi kapsamında  “Gençler Kültürüyle Buluşuyor-Türkülerimiz ve Aşıklık Geleneği” konulu panel gerçekleştirildi.
15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından, Gençliğimiz Ortak Geleceğimiz Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Gençler Kültürüyle Buluşuyor-Türkülerimiz ve Aşıklık Geleneği” konulu panel, panelist olarak Balıkesir Üniversitesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali DUYMAZ, Doç. Dr. Satı KUMARTAŞLIOĞLU ve Doç. Dr. Halil İbrahim ŞAHİN’in katılımlarıyla 19-12-2018 tarihinde Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği panelde okul öğretmenleri çeşitli türküler seslendirdiler. Programın son bölümünde ise Erzurum’dan gelen halk ozanları Aşık Rahim Sağlam ve Aşık Kul Nuri aşıklık geleneğine özgü örnekleri sergilediler. Panel, Kaymakamımız  Dr. Oktay KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim ÇELİK ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü  İslam AKTEPE tarafından katılımcılara plaket takdimi ile sona erdi.