BENGİ Projesi kapsamında düzenlenen Altıeylül Zekâ Oyunları Turnuvası finallerine İlçe Kaymakamımız Dr. Oktay KAYA, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin AŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK 11.01.2019 tarihinde katıldılar.
        Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleri ile tanışmalarını ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak; grupla uyumlarının artırılması, düşünen, karşılaştıkları problemler karşısında çözümler üreten bireyler olması, zekâ oyunları vasıtasıyla okulu sevmeleri; bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen Altıeylül Zekâ Oyunları Turnuvası bitiminde dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamımız Dr. Oktay KAYA hediyelerini vererek tebrik etti ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.
        Bu yıl ikincisi düzenlenen Altıeylül Zekâ Oyunları ilk ve ortaokullarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.47 ilk ve ortaokulun katıldığı Altıeylül Zekâ oyunlarında 2000'in üzerinde müsabaka gerçekleştirildi. 8 dalda yapılan müsabakalara öğrenci ve velilerimiz yoğun ilgi gösterdi.